SEASON #4
Season 4
Rocket League
Aktualny sezon 4

Gear One 1vs1 #10 16.09.2017

Regulamin turnieju

Jeśli bierzesz udział w turnieju ROCKET LEAGUE po raz pierwszy koniecznie zapoznaj się z poniższymi zasadami i wskazówkami dotyczącymi przebiegu rozgrywek!

 1. Podstawy – format oraz system rozgrywek.

 2. Tryb rozgrywek w turnieju to 1 vs 1, format rozgrywek do finału to BO3. Finał rozgrywany jest w formacie BO5.

  Oznacza to, że mecz wygrywa gracz, który pierwszy będzie miał na swoim koncie 2 wygrane rundy w przypadku BO3 oraz 3 wygrane rundy w przypadku BO5.

  W naszym turnieju obowiązuje system pucharowy, co oznacza, że gracz po przegranym meczu odpada z turnieju.

  Turniej jest dostępny dla graczy z Polski oraz wyłącznie na platformie PC (Steam).

 3. Krótka instrukcja – tworzenie lobby turniejowego

 4. ZAWSZE założycielem (hostem) lobby turniejowego jest gracz umiejscowiony wyżej w drabince turniejowej. Jeśli twój mecz będzie komentowany administrator turnieju skontaktuje się z Tobą i to on stworzy lobby turniejowe.

  Aby stworzyć mecz wybieramy kolejno w menu gry: PLAY ONLINE -> CREATE PRIVATE MATCH -> KONFIGURUJEMY LOBBY -> KLIKAMY PRZYCISK CREATE MATCH.

  Konfiguracja lobby jest narzucona z góry i wygląda następująco:

  GAME MODE: Soccar

  ARENA: DFH Stadium

  TEAM SIZE: 1v1

  BOT DIFFICULTY: No Bots

  REGION: Europe

  JOINABLE BY: Name/Password

  NAME: dowolna

  PASSWORD: brak/dowolne

  Nazwa oraz hasło do lobby są dowolne, muszą być uzgodnione z drużyną przeciwną przez komunikator na naszej platformie. Nie mogą być obraźliwe lub wulgarne.

  Aby móc rozpocząć grę (dołączyć do drużyn) w poczekalni muszą znajdować się obaj zawodnicy. Niedozwolone jest przebywanie w lobby osób trzecich, które nie są obecne na liście zawodników drużyn. Obserwatorzy są dopuszczalni tylko za wyrażeniem zgody obu stron.

 5. Zasady rozgrywki

 6. Mecz można rozpocząć (dołączyć do drużyn) gdy w lobby turniejowym znajduje się minimum 2 osoby, czyli gracze biorący udział w meczu.

  W przypadku gdy jeden z zawodników wyjdzie z gry przed jej zakończeniem lub nie stawi się o czasie podanym w punkcie 5., mecz kończy się wynikiem 1:0 dla drugiego zawodnika czyli tzw. walkower.

  Dozwolona jest gra wszystkimi dostępnymi w grze pojazdami oraz używanie wszystkich dodatków do nich dostępnych (malowania, czapki, anteny, ślad dopalacza).

  Dozwolone jest ponowne utworzenie lobby turniejowego, którego powodem są problemy techniczne bądź problemy z połączeniem tylko w pierwszych 30 sekundach meczu, bądź dopóki nie zostanie zdobyty żaden gol - również w przerwie pomiędzy grami. Po tym czasie niedozwolone jest ponowne utworzenie lobby, mecz jest kontynuowany. Niedozwolone jest ponowne utworzenie lobby w przypadku konieczności zmiany pojazdu bądź akcesoriów.

  Niedozwolone jest nadużywanie Quick Chatu i używanie obraźliwych bądź wulgarnych słów w stosunku do przeciwników.

  Jedynym dopuszczalnym potwierdzeniem wyniku rozgrywki jest zrzut ekranu tabeli pomeczowej.

 7. Komunikacja w trakcie turnieju

 8. Komunikacja pomiędzy zawonikami w trakcie turnieju odbędzie się za pośrednictwem naszej platformy (fechallenge.com). Wszystkie potrzebne środki komunkacji dostępne są na stronie z drabinką turniejową, a czat znajduje się na karcie meczu.

  W przypadku potrzeby interwencji administratora turnieju w kwestiach spornych należy wysłać odpowiednie zgłoszenie przez naszą platformę.

 9. Planowane daty rozpoczęcia i zakończenia etapów turnieju

 10. Start turnieju jest planowany na godzinę 17:00 dn.16.09.2017r. Gracze są proszeni o niezwłoczny kontakt z drużyną przeciwną, najpóźniej do czasu rozpoczęcia danego etapu (dopuszczalne jest 10 minut opóźnienia).

  Na jeden mecz BO3 przewidziane jest maksymalnie 25 minut grania oraz 10 minut czekania na przeciwnika. W przypadku BO5 jest to analogicznie 35 oraz 10 minut. Czas ten można odpowiednio wydłużyć w przypadkach losowych (np. bardzo długie dogrywki).

  W przypadku nie stawienia się przeciwnika przez pierwsze 10 minut po rozpoczęciu pierwszego etapu prosimy o wysłanie zgłoszenia na danej karcie meczu z załączonym zrzutem ekranu czatu oraz aktualnej godziny.

  Podczas turnieju obowiązuje system check-in, swoją obecność należy potwierdzić na karcie meczu w pierwszej rundzie.

  Mecz każdego etapu można rozpocząć po uprzednim ogłoszeniu przez administratora o możliwości rozgrywania meczy danego etapu bądź gdy obu zawonikow wyrazi chęć i gotowość do zagrania wcześniej.

 11. Dyskwalifikacja

 12. Istnieje wiele możliwości natychmiastowej dyskwalifikacji zawodnika z turnieju.

  Poniżej podane jest kilka głównych i najczęstszych powodów dyskwalifikacji:


  • - nie zastosowanie się do którejkolwiek z zasad regulaminu
  • - nie stawienie się w czasie podanym w pkt. 5 regulaminu
  • - obraźliwa/rasistowska/wulgarna nazwa drużyny bądź nick gracza
  • - używanie obraźliwego języka wobec innych graczy
  • - nie stosowanie się do sportowych zasad fair-play
  • - używanie innego języka niż polski w komunikacji pomiędzy zaawodnikami
  • - podanie nieprawidłowego rezultatu meczu

  Administrator turnieju zastrzega sobie prawo do dyskwalifikacji zawodnika z powodu nie podanego w powyższym regulaminie, wynikającym z nieprzewidzianych wypadków jak również nadania upomnienia jeśli skala przewinienia nie była rażąca.

  W przypadku gdy zostanie złamany regulamin lub w przypadku protestów jedynym dowodem są zrzuty ekranu lub powtórki z gry. Prosimy o wykonywanie zrzutów ekranu i zapisywanie powtórek podczas każdego przypadku łamania regulaminu. Do rozstrzygania konfliktów służy odpowiedni dział na naszej platformie. W sytuacji gdy nie zostaną przedstawione żadne dowody, spór jest rozstrzygany na korzyść gracza wnoszącego protest.

 13. Wizerunek publiczny uczestników oraz organizatorów turnieju

 14. Poprzez akceptację powyższego regulaminu zawodnicy wyrażają zgodę na streamowanie ich gier oraz wykorzystanie ich wizerunku publicznie (nicki, avatary) w celach informacyjnych.

  Nagrody w turnieju: 200 zł za pierwsze miejsce, 100 zł za drugie miejsce.

  Nagrody pieniężne zostaną dostarczone na numer konta gracza, w ciągu 60 dni od momentu dostarczenia przez gracza danych osobowych.

  Jeśli twój mecz został wybrany do komentowania zostaniesz o tym powiadomiony przez administratora na naszej platformie. Prosimy o uważne śledzenie wszystkich komunikatów administratorów.

  Niedozwolony jest streaming rozgrywek we własnym zakresie na platformach typu. YouTube, Twitch, Hitbox bez pozwolenia organizatorów turnieju.

 15. Postanowienia końcowe

 16. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany regulaminu bez informowania o tym graczy, jeżeli zmiany nie były znaczące.

  Przystępując do turnieju akceptujesz wszystkie punkty powyższego regulaminu.

 17. Nota prawna

 18. Wszystkie należności podatkowe leżą po stronie organizatora, którym jest FantasyEXPO Sp.z o.o.

  FantasyExpo Sp. z o.o. na wszelkich istniejących w chwili obecnej polach eksploatacji, w tym zwłaszcza obejmujących:

  a. Publiczne rozpowszechnianie w sieci Internet w tym m.in. na stronie internetowej www.fechallenge.pl oraz na profilu Facebook: https://www.facebook.com/fechallenge,

  b. Publiczne rozpowszechnianie w materiałach reklamowych, promocyjnych i informacyjnych FantasyExpo Sp. z o.o. bez względu na nośnik (np. Internet, outdoor, prasa, telewizja,witryny, materiały PR, materiały POS, stoiska targowe, wewnętrzne cele spółki, ulotki itp.)

  c. Zgoda dotyczy wykorzystania wizerunku Użytkownika przez Partnera jest udzielona bez ograniczeń terytorialnych.

  Fantasy Expo Challenge fechallenge.com