FEC warmup
Season 4
League of Legends
Aktualny sezon 4

PLE SEZON 3 - KWALIFIKACJE LOL #1 14.03.2018

Regulamin turnieju

1. Informacje ogólne

2. Drużyna

3. Rozgrywka

4. Nagrody

5. Nota prawna


1. Informacje ogólne


1.1 Zapisy do™ kwalifikacji startują… dnia 09.03.2018r. o godzinie 16:00, a spotkania turniejowe 14.03.2018r.

1.1.1 Harmonogram.

Kwalifikacje od fazy poczatkowej aż do półfinału rozgrywane są w dniu 14.03.2018r. o godzienie 18:00 w systemie BO1

Rozgrywki półfinałowe oraz finał rozgrywane są w dniu 15.03.2018r. o godzinie 18:00. Finał w systemie BO3


1.2 Nazwa turnieju: PLE KWALIFIKACJE - LOL #1


1.3 Organizatorem turnieju jest Polska Liga Esportowa.


1.4 Poprzez udział‚ w rozgrywkach gracze akceptują… niniejszy regulamin.


1.5 Zastrzegamy sobie możliwość‡ zmiany treści regulaminu do momentu rozpoczęcia rozgrywek, jak i w ich trakcie.

1.5.1 Gracze zostaną… o tym fakcie poinformowani.


1.6 Ilość‡ miejsc w turnieju jest uzależniona od decyzji koordynatorów gry League of Legends, jak i administratora rozgrywek. Ilość miejsc jest nielimitowana. Po zakończeniu zapisow administrator generuje drabinkę turnieju.

1.6.1 Czas trwania jednej kolejki 1 h.


1.7 Kwestie nieopisane w poniższym regulaminie rozstrzygane są przez koordynatora lub administratora rozgrywek. W przypadku poważniejszych przewinień„ w grę™ wchodzi Kodeks Karny.

1.7.1 W wyjątkowych spornych sytuacjach rozstrzygająca będzie decyzja koordynatora.


1.8 Udział‚ w turnieju mogą… wziąć‡ jedynie osoby zarejestrowane na stronie www.fechallenge.com. Wymagane jest także dodanie konta gry.


1.9 Zapisy na turniej odbywać‡ się™ będą… przy pomocy platformy przygotowanej na portalu www.fechallenge.com


1.10 Mecze odbywają… się™ na serwerach EUNE. Istnieje możliwość w porozumieniu z obiema drużynami rozegranie meczu na serwerze EU WEST.


1.11 Mecze odbywają… się™ w ściśle określonych godzinach.


1.12 Bezpodstawne wzywanie admina na stronie #FEC może zostać‡ ukarane .

1.12.1 Wezwanie koordynatora obowiązuje w sytuacjach spornych lub w celu akceptacji wyniku meczu.


2. Drużyna


2.1 Każda drużyna musi składać‡ się™ z minimum pięciu (5) graczy (maksymalnie siedmiu (7) - wraz z rezerwowymi).

2.1.2 W drużynie musi być minimum 3 zawodników narodowości polskiej.


2.2 Zawodnik będący w drużynie A nie może grać‡ w żadnym innym zespole (drużynie B) w czasie trwania turnieju. Dotyczy to także sytuacji, gdy drużyna A odpadnie we wcześniejszym etapie zmagań.


2.3 Skład drużyny podczas rozgrywek musi być‡ taki sam jak na stronie.

2.4 Gracze zobowiązani są do szanowania swoich przeciwników.

2.5 Gracze z nazwami kont będące obraźliwe w stosunku do innych osób, będą karane wykluczeniem z rozgrywek.3. Rozgrywka


3.1 Gracze są zobowiązani traktować swoich przeciwników z szacunkiem i poszanowaniem ludzkiej godności, a w wypadku rażącego złamania tej zasady drużyna może zostać usunięta z turnieju.


3.2 Wszystkie mecze pomiędzy drużynami muszą zostać założone jako custom tournament draft i odbywać się na mapie Summoner's Rift w trybie 5vs5.


3.3 Faza picków i banów rozgrywana jest zgodnie z w/w trybem rozgrywek.3.4 Każdej drużynie przysługuje po 5 banów z listy postaci dostępnych w grze.


3.5 Po zakończonej Fazie picków i banów kapitanowie zobligowani są do wystartowania rozgrywki..


3.6 Każda drużyna ma obowiązek rozegrać‡ spotkanie w podanych przez administratora terminach.

3.6.1 Terminy rozgrywek nie podlegają… zmianie

3.6.2 Termin może zostać‡ przeniesiony jedynie przez administrację™ w momencie problemów technicznych związanych z serwerami.


3.7 Każda drużyna może się™ spóźnić‡ do 10 minut od wyznaczonej godziny meczu. Drużyna, która stawiła się™ na czas, powinna utworzyć‡ lobby o wyznaczonej godzinie i po dziesięciu minutach zrobić‡ print screen z lobby z widoczną datą systemową oraz zaproszeniem przeciwnika. Następnie za pośrednictwem strony meczu w komentarzu lub za pośrednictwem opcji "Załącz Plik" przedstawić koordynatorowi/administracji dowód braku aktywności drużyny przeciwnej.


3.8 Mecz może rozpocząć‡ się™ jedynie w pełnym składzie. Nie można rozpocząć‡ meczu, gdy jednego lub więcej zawodników brakuje. W takiej sytuacji liczone jest 10 min spóźnienia na zasadach z pkt. 3.7


3.9 Jako start meczu rozumiemy wyjście z "lobby" do "champion select". Jeśli takowy się odbędzie, wtedy drużyna, która chce opuścić "champion select", może to zrobić tylko po uzgodnieniu z administracją.


3.10 Każda drużyna ma prawo do jednej 10 minutowej pauzy podczas trwania meczu turniejowego.


3.11 Mecz jest rozgrywany do momentu, w którym jedna z drużyn zniszczy bazę przeciwnika.3.12 Pierwszeństwo w wyborze stron ma drużyna usytuowana wyżej w drabince turniejowej.


3.13 Wszelkie próby oszustwa będą wiązały się z dożywotnim zakazem brania udziału w turniejach Polskiej Ligi Esportowej.


3.14 Drużyna zwycięska z turnieju kwalifikacyjnego w momencie wygrania turnieju powinna posiadać aktywny fanpage Facebook drużyny oraz zawodników.


5. Nota prawnaOświadczenie o wyrażeniu zgody na wykorzystanie wizerunku do celów marketingowych.

Wyrażam zgodę̨ na bezterminowe korzystanie przez FantasyExpo sp. z o.o. wizerunku do celów marketingowy, reklamowych, udostępnionych na portalu www.fechallenge.pl przez osoby czyt. Użytkowników lub utrwalonego przez w/Wym. Spółkę̨. Osoba/użytkownik wyraża zgodę̨ na wykorzystanie przez administrację swojego wizerunku do celów promocyjnych i marketingowych oraz reklamowych FantasyExpo sp. z o.o. na wszelkich istniejących w chwili obecnej polach eksploatacji, w tym zwłaszcza obejmujących:

Publiczne rozpowszechnianie w sieci Internet w tym m.in. na stronie internetowej www.fechallenge.pl oraz na profilu Facebook: https://www.facebook.com/fechallenge,

Publiczne rozpowszechnianie w materiałach reklamowych, promocyjnych i informacyjnych FantasyExpo sp. z o.o. bez względu na nośnik (np. Internet, outdoor, prasa, telewizja, witryny, materiały PR, materiały POS, stoiska targowe, wewnętrzne cele spółki, ulotki itp.)

Zgoda dotyczy wykorzystania wizerunku Użytkownika przez Partnera jest udzielona bez ograniczeń terytorialnych.