FEC warmup
Season 4
Hearthstone
Aktualny sezon 4

Hearthstone ROG Challenge 16.05.2018

Regulamin turnieju

1. Hearthstone ROG Challenge1.1 Zapisanie się do turnieju jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.


1.2. Start turnieju zaplanowany jest na 16 maja 2018 roku.


1.3. Decyzja dotycząca ilości miejsc w turnieju należy do koordynatora Hearthstone: Heroes of Warcraft #FEC.


1.4. Zapisy na turniej odbywać się będą przy pomocy platformy przygotowanej na portalu http://fechallenge.com


1.5. Liczba miejsc w każdym turnieju jest ograniczona.


1.6. System pucharowy wiąże się z rozgrywaniem następujących po sobie rund. Wszystkie rundy rozgrywane będą w systemie Conquest Bo5 z jednym banem (Gracz musi wygrać pojedynek każdą swoją talią. Po wygranej następuje zmiana talii przez zwycięzcę, przegrany może ale nie musi zmienić decku).


1.7 Turniej będzie rozgrywany w formacie STANDARD1.8 Harmonogram:


Ro128 16.05 18:00-19:15

Ro64 16.05 19:15-20:30

Ro32 16.05 20:30-21:30

Ro16 16.05 21:30-22:30

Ro8 16.05 22:30-23:30

Półfinał 17.05 19:00-21:00

Finał 17.05 21:00-22:002. Mecze
2.1. Gracze są zobowiązani do traktowania swoich przeciwników z szacunkiem i poszanowaniem ludzkiej godności.


2.2. W wypadku uzasadnionego podejrzenia o oszukiwanie podczas gry, gracz może zostać usunięty z turnieju.


2.3. Mecze rozpoczynają się wraz z rozpoczęciem danej rundy.


Przykład: Runda Ro256 rozgrywana jest w niedzielę w godzinach 18:00-19:30. Mecz MUSI rozpocząć się równo o godzinie 18:00 (maksymalnie o 18:15 z uwzględnieniem czasu na spóźnienie na pierwszą rundę. Na kolejne rundy spóźnienie wynosi maks 5 minut). Gracze mogą zacząć rundę przed czasem.


2.4. Rozgrywki finałowe nie będą streamowane na oficjalnym kanale Twitch ESPORTNOW (https://www.twitch.tv/esportnow) lub na innym kanale na platformie Twitch podanym przez organizatora.


2.5. Gracze mogą streamować swoje rozgrywki w turnieju na swoich prywatnych kanałach z wyłączeniem spotkań które będą transmitowane na oficjalnym kanale Ligi FEC. W nazwie streamu musi być podana nazwa turnieju oraz link do strony internetowa http://fechallenge.com/


2.6. Każdy gracz może spóźnić się do 5 minut od podanej godziny meczu. Nie dotyczy to pierwszej rundy gdzie czas na spóźnienie wynosi 15 minut. Gracz będący online musi wykonać screena pokazującego, że przeciwnik nie jest online lub nie akceptuje wyzwania.


2.7. Jeżeli zawodnik zostanie rozłączony z serwerem (dc) w czasie wyboru bohatera to rundę te należy powtórzyć.


2.8. Jeżeli zawodnik dostanie "dc" w czasie meczu i nie jest w stanie dołączyć ponownie, automatycznie przegrywa on pojedynek chyba, że przeciwnik zgodzi się na powtórzenie meczu w innym terminie (nie dłuższym jednak niż początek kolejnej rundy)


2.9. Po zakończeniu rozgrywki, gracze OBOWIĄZKOWO uzupełniają wynik w systemie (odpowiednie pole w menu meczowym). DODATKOWO mogą załączyć screeny potwierdzające wynik spotkania. Zaleca robić się screen nawet w momencie gdy nie chcemy ich nigdzie umieszczać. Stanowią one podstawę przy konfliktowych sytacjach. Po wypełnieniu przez obu graczy wyników zwycięzca przenoszony jest automatycznie do następnego etapu turnieju. W razie wątpliwości należy skorzystać z Wezwania Koordynatora


2.10. Rundy przerwane z powodów błędów technicznych serwera będą odbywały się w innym terminie wyznaczonym przez Koordynatora


2.11. Wszystkie pojedynki są rozgrywane za pośrednictwem klienta Hearthstone: Heroes of Warcraft poprzez wyzwanie na pojedynek, po uprzednim dodaniu przeciwnika do listy przyjaciół.


2.12. Każdy z zawodników musi przygotować na turniej 4 talie z 4 różnymi bohaterami.


2.13. Do budowany talii mogą być wykorzystane wszystkie karty obecnie w Standardzie.


2.14. Gracze nie mogą modyfikować talii pomiędzy kolejnymi etapami turnieju oraz w trakcie pojedynku.


2.15. Jeżeli w ciągu wyznaczonego czasu na rozegranie spotkania mecz nie zostanie rozegrany z powodu niemożności porozumienia się obu graczy lub braku kontaktu z obu stron mecz zostaje unieważniony i nikt nie przechodzi dalej. Podstawą do przyznania walkowera są komentarze pod spotkaniem. Tylko na ich podstawie Koordynator przyznaje walkowera jednej ze stron, ustala wyniki oraz usuwa obu zawodników z turnieju.


2.16. Wulgarne zachowanie i bezpodstawne obrażanie przeciwników w komentarzach do meczu bądź na serwerze będzie odpowiednio karane


2.17. Administratorzy mają prawo do oglądania meczy bez zgody graczy. Gracze są zobowiązani do udostępnienia widoku swoich kart organizatorom


3. Nieuczciwa gra
3.1. Zabrania się używania niestandardowych ustawień, korzystania z błędów gry oraz programów trzecich wpływających na rozgrywkę.


3.2. Oszukiwanie podczas meczu będzie oznaczało usunięcie gracza z turnieju.


3.3. Gracz, który uważa, że przeciwnik oszukiwał podczas rozgrywki ma prawo do zgłoszenia tego faktu maksymalnie w ciągu 30 minut od momentu zakończenia meczu (Komentarze do spotkania na stronie #FEC).


3.4. Gracze, którzy zostali przyłapani na oszustwie otrzymają roczną dyskwalifikację na udział w turnieju.

4. Nagroda
4.1. Nagrody za pierwszy turniej wyglądają następująco:1 miejsce – 500 pln
4.2. Nagrody pieniężne zostaną dostarczone na numer konta gracza, w ciągu 60 dni od momentu dostarczenia przez gracza danych osobowych (adresu zamieszkania, numeru konta, numeru pesel, adres Urzędu Skarbowego oraz w przypadku nagród rzeczowych numeru telefonu,)


Wszystkie należności podatkowe leżą po stronie organizatora, którym jest FantasyEXPO Sp.z o.o.
Każdy gracz biorący udział w turnieju zgadza się na oświadczenie o wyrażeniu zgody na wykorzystanie wizerunku do celów marketingowych


Wyrażam zgodę na bezterminowe korzystanie przez FantasyExpo sp. z o.o. z wizerunku do celów marketingowy, reklamowych, udostępnionych na portalu www.fechallenge.pl przez osoby czyt. Użytkowników lub utrwalonego przez w/Wym. Spółkę. Osoba/użytkownik wyraża zgodę na wykorzystanie przez administrację swojego wizerunku do celów promocyjnych i marketingowych oraz reklamowych.FantasyExpo Sp. z o.o. na wszelkich istniejących w chwili obecnej polach eksploatacji, w tym zwłaszcza obejmujących:


a. Publiczne rozpowszechnianie w sieci Internet w tym m.in. na stronie internetowej www.fechallenge.pl oraz na profilu Facebook: https://www.facebook.com/fechallenge,


b. Publiczne rozpowszechnianie w materiałach reklamowych, promocyjnych i informacyjnych FantasyExpo Sp. z o.o. bez względu na nośnik (np. Internet, outdoor, prasa, telewizja,witryny, materiały PR, materiały POS, stoiska targowe, wewnętrzne cele spółki, ulotki itp.)


c. Zgoda dotyczy wykorzystania wizerunku Użytkownika przez Partnera jest udzielona bez ograniczeń terytorialnych.