FEC warmup
Season 4
Hearthstone
Aktualny sezon 4

FEC GAMES HEARTHSTONE #7 24.09.2017

Regulamin turnieju

1. FEC Games Hearthstone #7


1.1 Zapisanie się do turnieju jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

1.2. Start sezonu #4 zaplanowany jest na 7 stycznia 2017 roku.

1.3. Sezon #4 składać się będzie z turniejów głównych rozgrywanych w systemie pucharowym oraz gier casualowych.

1.4. Dokładne terminy zostaną poprzedzone stosowną informacją na stronie www.fechallenge.com.

1.5. Decyzja dotycząca ilości miejsc w turnieju należy do koordynatora Hearthstone: Heroes of Warcraft #FEC.

1.6. Zapisy na turniej odbywać się będą przy pomocy platformy przygotowanej na portalu www.fechallenge.com

1.7. Liczba miejsc w każdym turnieju jest ograniczona.

1.8. System pucharowy wiąże się z rozgrywaniem następujących po sobie rund. Wszystkie rundy rozgrywane będą w systemie Conquest Bo5 z jednym banem (Gracz musi wygrać pojedynek każdą swoją talią. Po wygranej następuje zmiana talii przez zwycięzcę, przegrany może ale nie musi zmienić decku).

1.9 Turniej będzie rozgrywany w formacie Standard2. Mecze


2.1. Gracze są zobowiązani do traktowania swoich przeciwników z szacunkiem i poszanowaniem ludzkiej godności.

2.2. W wypadku uzasadnionego podejrzenia o oszukiwanie podczas gry, gracz może zostać usunięty z turnieju.

2.3. Przed rozpoczęciem spotkania każdy gracz zobowiązany jest zbanować jeden z decków przeciwnika. Banowanie wykonuje się na Stronie Meczu poprzez wybranie odpowiedniej ikony decku (https://scr.hu/j4doXK) Decyzja o zbanowaniu jest nieodwracalna. Koordynator nie może zmieniać decyzji gracza.

2.4. Mecze rozpoczynają się wraz z rozpoczęciem danej rundy.

Przykład: Runda Ro256 rozgrywana jest w niedzielę w godzinach 18-19:30. Mecz MUSI rozpocząć się równo o godzinie 18:00 (maksymalnie o 18:15 z uwzględnieniem czasu na spóźnienie). Gracze mogą zacząć rundę przed czasem. Przy pierwszej rundzie należy zwrócić uwagę na to, że decki i możliwość ich banowania dostępne są dopiero po zakończeniu zapisów.

2.5. Turnieje Fec Games Hearthstone #3 jest rozgrywany w ciągu 3 dni. Pierwszego dnia rozgrywane są rundy Ro256, Ro128 oraz Ro64. Drugiego dnia odbywają się rozgrywki Ro32,Ro16 i Ro8 . Ostatniego dnia rozgrywamy półfinały i finał.

2.6. Całe rozgrywki finałowe będą streamowane na oficjalnym kanale Twitch ESPORTNOW (https://www.twitch.tv/esportnow). Wskazane jest aby półfinaliści i finaliści przygotowali kamery internetowe lub inne urządzenia przekazujące obraz (tablet/telefon).

2.7. Gracze mogą streamować swoje rozgrywki w turnieju na swoich prywatnych kanałach z wyłączeniem spotkań które będą transmitowane na oficjalnym kanale Ligi FEC

2.8. Każdy gracz może spóźnić się do 15 minut od podanej godziny meczu. Gracz będący online musi wykonać screena pokazującego, że przeciwnik nie jest online lub nie akceptuje wyzwania.

2.9. Jeżeli zawodnik zostanie rozłączony z serwerem (dc) w czasie wyboru bohatera to rundę te należy powtórzyć.

2.10. Jeżeli zawodnik dostanie "dc" w czasie meczu i nie jest w stanie dołączyć ponownie, automatycznie przegrywa on pojedynek chyba, że przeciwnik zgodzi się na powtórzenie meczu w innym terminie (nie dłuższym jednak niż początek kolejnej rundy)

2.11. Po zakończeniu rozgrywki, gracze OBOWIĄZKOWO uzupełniają wynik w systemie (odpowiednie pole w menu meczowym) oraz załączają screeny potwierdzające wynik spotkania. Po wypełnieniu przez obu graczy wyników zwycięzca przenoszony jest automatycznie do następnego etapu turnieju. W razie wątpliwości należy skorzystać z Wezwania Koordynatora

2.12. Rundy przerwane z powodów błędów technicznych serwera będą odbywały się w innym terminie wyznaczonym przez Koordynatora

2.13. Wszystkie pojedynki są rozgrywane za pośrednictwem klienta Hearthstone: Heroes of Warcraft poprzez wyzwanie na pojedynek, po uprzednim dodaniu przeciwnika do listy przyjaciół.

2.14. Każdy z zawodników musi przygotować na turniej 4 talie z 4 różnymi bohaterami.

2.15. Wszystkie aktualnie dostępne karty występujące w Standardzie mogą być wykorzystane przy budowaniu talii.

2.16. Gracze nie mogą modyfikować talii pomiędzy kolejnymi etapami turnieju oraz w trakcie pojedynku. Jeżeli gracz stwierdzi, że przeciwnik pomiędzy pojedynkami zmienił karty w swoim decku należy wykonać screenshot z zagrania wątpliwej karty (na stole lub w historii zagranych kart) i z krótkim opisem zamieścić w komentarzu pod spotkaniem. Na tej podstawie Koordynator będzie mógł ustalić czy faktycznie doszło do zmiany decku. Jeżeli Koordynator potwierdzi zmianę decku to gracz zostaje natychmiastowo usunięty z turnieju.

2.17. Gracze zobowiązani są umieścić swoje decklisty podczas zapisu na turniej. Decklisty można zmieniać do końca trwania zapisów.

2.18. Jeżeli w ciągu wyznaczonego czasu na rozegranie spotkania mecz nie zostanie rozegrany z powodu niemożności porozumienia się obu graczy lub braku kontaktu z obu stron mecz zostaje unieważniony i nikt nie przechodzi dalej. Podstawą do przyznania walkowera są komentarze pod spotkaniem. Tylko na ich podstawie Koordynator przyznaje walkowera jednej ze stron, ustala wyniki oraz usuwa obu zawodników z turnieju.

2.19. Wulgarne zachowanie i bezpodstawne obrażanie przeciwników w komentarzach do meczu bądź na serwerze będzie odpowiednio karane

2.20. Administratorzy mają prawo do oglądania meczy bez zgody graczy. Gracze są zobowiązani do udostępnienia widoku swoich kart organizatorom3. Nieuczciwa gra


3.1. Zabrania się używania niestandardowych ustawień, korzystania z błędów gry oraz programów trzecich wpływających na rozgrywkę.

3.2. Oszukiwanie podczas meczu będzie oznaczało usunięcie gracza z turnieju.

3.3. Gracz, który uważa, że przeciwnik oszukiwał podczas rozgrywki ma prawo do zgłoszenia tego faktu maksymalnie w ciągu 30 minut od momentu zakończenia meczu (Komentarze do spotkania na stronie #FEC).

3.4. Gracze, którzy zostali przyłapani na oszustwie otrzymają roczną dyskwalifikację na udział w turnieju.4. Nagroda


4.1. Nagrody za pierwszy turniej wyglądają następująco:


1 miejsce – 600 pln

2 miejsce – 300 pln

3-4 miejsce – 150 pln


4.2. Nagrody pieniężne zostaną dostarczone na numer konta gracza, w ciągu 45 dni od momentu dostarczenia przez gracza danych osobowych (adresu zamieszkania, numeru konta, numeru pesel, adres Urzędu Skarbowego oraz w przypadku nagród rzeczowych numeru telefonu,)

Wszystkie należności podatkowe leżą po stronie organizatora, którym jest FantasyEXPO Sp.z o.o.Każdy gracz biorący udział w turnieju zgadza się na oświadczenie o wyrażeniu zgody na wykorzystanie wizerunku do celów marketingowych

Wyrażam zgodę na bezterminowe korzystanie przez FantasyExpo Challenge Sp z o.o. wizerunku do celów marketingowy, reklamowych, udostępnionych na portalu www.fechallenge.pl przez osoby czyt. Użytkowników lub utrwalonego przez w/Wym. Spółkę.Osoba/użytkownik wyraża zgodę na wykorzystanie przez administrację swojego wizerunku do celów promocyjnych i marketingowych oraz reklamowych

FantasyExpo Challenge Sp z o.o. na wszelkich istniejących w chwili obecnej polach eksploatacji, w tym zwłaszcza obejmujących:

a. Publiczne rozpowszechnianie w sieci Internet w tym m.in. na stronie internetowej www.fechallenge.pl oraz na profilu Facebook: https://www.facebook.com/fechallenge,

b. Publiczne rozpowszechnianie w materiałach reklamowych, promocyjnych i informacyjnych FantasyExpo Challegne Sp. Z o.o. bez względu na nośnik (np. Internet, outdoor, prasa, telewizja,witryny, materiały PR, materiały POS, stoiska targowe, wewnętrzne cele spółki, ulotki itp.)

c. Zgoda dotyczy wykorzystania wizerunku Partnera na terytorium Rzeczpospolitej (z zastrzeżeniem sieci Internet).